Očkovací centrum COVID

OČKOVACÍ CENTRUM COVID

 

PROVOZNÍ DOBA 

Do očkovacího centra přijďte ve stanoveném čase, který máte zarezervovaný v systému Reservatic (viz sekce "Registrace a rezervace očkování"). Předejdete tím vzniku front. Pro VŠECHNY ten den objednané osoby jsou vakcíny připraveny.

Provozní doba očkovacích center Černá louka a FN Ostrava je od 7:00 do 19:00 hodin, včetně sobot, nedělí a svátků.

Očkovací centrum Forum Nová Karolina (očkovací místo bez registrace) má provozní dobu denně od 8:00 do 19:00 hodin.

 

1) OČKOVACÍ CENTRUM ČERNÁ LOUKA

Očkovaní centrum se nachází v centru Ostravy na Výstavišti Černá louka, v pavilonu A. Infolinka 704 682 540 je v provozu denně Po až Ne od 7:30 do 15:30 hodin.

mapa vytaviste

 

2) OČKOVACÍ CENTRUM FNO

Očkovaní centrum se nachází v Ostravě-Porubě, v budově Polikliniky FN Ostrava, za Informacemi vpravo, 1.p., Oddělení pracovního a preventivního lékařství. Infolinka 704 682 540 je v provozu denně, včetně víkendu, od 7:30 do 15:30 hodin.

 

3) OČKOVACÍ CENTRUM FORUM NOVÁ KAROLINA

Očkovaní centrum bez nutnosti předchozí registrace se nachází v centru Ostravy, v přízemí obchodního centra Forum Nová Karolina. 
Na tomto očkovacím místě se očkuje jednodávkovou vakcínou Janssen, kterou je možné očkovat pouze osoby starší 18ti let. Toto očkovací místo je určeno i pro samoplátce. Pro registraci je nutné předložit OP a kartičku zdravotní pojišťovny.

Pro vydání certifikátu o provedeném očkování proti covid-19 je nutné po příchodu do očkovacích centra při registraci nahlásit vaši e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu.  Infolinka 704 682 540 je v provozu denně od 7:30 do 15:30 hodin.

PROVOZNÍ DOBA 

Očkovací místo  provozu je denně od 8:00 do 19:00 hodin (poslední klient k registraci nejpozději v 18:30 hodin).

 

REGISTRACE A REZERVACE OČKOVÁNÍ

Registraci a rezervaci provedete na stránce Reservaticu, nebo prostřednicvím Centralního registračního systému.

Od 1.7. 2021 se mohou registrovat všechny osoby ve věkové kategorii 12+.

PDF verze pro tisk

 

Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním (výjimku tvoří pouze osoby se sníženým intelektem). Souhlas nemusí být písemný, očkovací místo si jeho písemnou formu ovšem může vyžádat.

Platnost kódu pro registraci k očkování je u osob s chronickým onemocněním prodloužena do 15. června.

Ministerstvo zdravotnictví ČR spustilo od 11. 6. 2021 registraci k očkování pro všechny, kteří nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a dlouhodobě v České republice pobývají. Registrovat se tak budou moci například i cizinci dlouhodobě žijící v ČR. Očkování poskytuje FN Ostrava v Očkovacím centru na výstavišti Černá louka. Cena za vakcínu od firmy AstraZeneca je 446 Kč za jednu dávku, za vakcínu od firmy Pfizer Biontech 808 Kč za jednu dávku. Platba je možná pouze bezhotovostně. Další informace a dotazníky v jazykových mutacích naleznete na internetových stránkách MZ ČR. PREVACCINATION CHECKLISTS FOR COVID-19 VACCINATION https://koronavirus.mzcr.cz/cizojazycne-dotazniky-pred-ockovanim/.

Očkování samoplátců
Vaccination for self-payers

 

Stanovisko České vakcinologické společnosti ČLP JEP k očkování těhotných a kojících žen – odkaz.

 

JAK SE K OČKOVÁNÍ PŘIHLÁSIT?

návod k registraci a rezervaci pro zájemce o očkování

Ministerstvo zdravotnictví ČR nařídilo svým Mimořádným opatřením všem poskytovatelům zdravotních služeb, kterým byl dodán léčivý přípravek obsahující látku proti onemocnění COVID-19, určit termín pro podání druhé dávky léčivého přípravku - očkovací látky následně:    

  • COMIRNATY (Pfizer Biontech) - termín pro podání druhé dávky 21 dnů od podání dávky první, (platné od 15. 7. 2021 u registrovaných zájemců o očkování, kterým ještě nebyl přidělen termín 2. dávky. U rozočkovaných osob platí původní interval 38 až 42 dní),
  • COVID-19 VACCINE ASTRAZENEC - termín pro podání druhé dávky 84 až 91 dní od podání dávky první,
  • MODERNA - termín pro podání druhé dávky 25 - 35 dní od podání dávky první.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!

Při plánování termínu 1. dávky očkování počítejte s tím, že v souladu s uvedenými mimořádnými opatřeními MZ ČR jsou termíny 2. dávky systémem automaticky generovány v uvedeném rozmezí od 1. dávky.

O zkrácení termínu 2. dávky (týká se pouze rozočkovaných osob s již přiděleným termínem 2. dávky před 15.7.2021 v rozmezí 38 až 42 dní) u vakcíny firmy Pfizer/BioNTech může zájemce požádat na infolince 1221.

Změna termínu 2. dávky v ostatních případech je možná jen ze zdravotních důvodů (nemoc, karanténa, apod.)!
Pokud se nemůžete z těchto důvodů dostavit na termín očkování 2. dávky, vyplňte prosím formulář zde. Následně obdržíte e-mail a SMS s novým termínem očkování 2. dávky.

 

Elektronický certifikát prokazující očkování proti nemoci covid-19, negativní covid test nebo prodělání nemoci, je možné zdarma získat na Očkovacím portálu občana na https://ocko.uzis.cz

Jak získat certifikát po 1. červnu?

Více informací k očkování naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví ČR https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.


JAK MÁM POSTUPOVAT, KDYŽ SE NEMOHU DOSTAVIT K OČKOVÁNÍ?

Už jsem se zaregistroval/a, zatím jsem nedostal/a žádnou dávku očkování. Právě jsem ale obdržel/a SMS, která mě vyzývá k rezervaci termínu očkování.

Zvací SMS s kódem PIN 2 znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny. Pomocí tohoto kódu můžete přistoupit k rezervaci.
V kalendáři uvidíte, jaký termín 1. dávky si můžete rezervovat. V pravém dolním rohu je vidět i předpokládaný termín 2. dávky.

V případě, že se vám termín 2. dávky nehodí, nedokončujte rezervaci. Zvací zprávu můžete nechat propadnout.
Nemusíte se bát, vaše registrace zůstává platná. Jakmile bude mít očkovací místo k dispozici další termíny, přijde vám nová zvací zpráva s kódem.
Zvací SMS vám přijde celkem třikrát – pokaždé s jinými nabízenými termíny pro 1. i 2. dávku.
Pokud vám i tak termíny ani v jednom ze tří případů nebudou vyhovovat, registrace propadne. Nic vám ovšem nebrání provést registraci znovu.

Vakcínu jsem zatím nedostal/a, ale už jsem rezervoval/a termín očkování.

Pokud jste si termín očkování již rezervoval/a, ale zatím jste vakcínu neobdržel/a, rezervaci 1. termínu můžete zrušit pomocí odkazu. Ten jste obdržel/a v e-mailu, který po ní následoval.
Obrátit se můžete i na linku 1221.
V případě zrušení 1. termínu systém automaticky zruší celou rezervaci. Vy už tedy nemusíte nic dělat, jen čekat na novou zvací SMS zprávu s kódem.

Už jsem obdržel/a první dávku vakcíny.

Pokud jste již obdržel/a 1. dávku, pak máte i pevně daný termín 2. dávky.
Na očkovacím místě s tímto termínem počítají, dle něj distribuují a podávají vakcíny i dalším lidem. Změna termínu 2. dávky je ve FNO možná jen ze zdravotních důvodů (nemoc, karanténa, apod.).

Pokud se nemůžete z těchto důvodů dostavit na termín očkování 2. dávky, vyplňte prosím formulář zde. Následně obdržíte e-mail a SMS s novým termínem očkování 2. dávky.

Nejčastější otázky a odpovědi k očkování

Mají na očkování nárok i cizí státní příslušníci?