Odběrová místa

 

COVID CENTRUM

Dobrovolné antigenní testování občanů

  • K dobrovolnému antigennímu testování na COVID-19 se občané rezervují výhradně přes centrální systém MZ ČR (https://reservatic.com/cs/public_services/covid-centrum-fno), jehož odkaz je dostupný na stránce FNO i MZ ČR. Antigenní test bude v COVID CENTRU FNO proveden pouze v případě objednání výše uvedeným způsobem!
  • Občan je povinen vyčkat na výsledek Antigenního testu dle instrukcí zaměstnanců COVID CENTRA FNO (proces trvá až 45 min.). V případě pozitivity je občan povinen podstoupit PCR test a řídit se pokyny zaměstnanců COVID CENTRA FNO.
  • Občan obdrží potvrzení (výsledek) o provedeném testu obsahující poučení v případě pozitivního nebo negativního výsledku. Vyšetření je hrazeno ze zdravotního pojištění.
  • Vstup výhradně pro pěší.
  • Provozní doba pro dobrovolné antigenní testování občanů: 07:00 – 17:00 hod.

 

PCR testování

Registrace na vyšetření COVID.

  • Odběrové místo pro samoplátce i klienty s žádankou se nachází u vjezdu z ulice K Myslivně. Je otevřeno denně, včetně sobot, nedělí a svátků. Pro samoplátce od 7:00 do 15:00 hodin (jen pěší, odběrové místo č. 4) , pro ostatní klienty od 7:00 do 17:00 hodin (autem i pěší, odběrová místa č. 1, 2, 3).
  • Cena vyšetření pro samoplátce 1510 Kč. Na místě je možné zaplatit pouze kartou.
  • Samoplátci si mohou výsledek testu vyzvednout hned následující den po odběru po 16. hodině na Informacích Centrálního příjmu FN Ostrava (otevřeno 24 hodin denně). 

 

INFOCENTRUM

Infocentrum, kde vám poskytnou všechny potřebné informace k onemocnění Covid-19, je v areálu COVID CENTRA otevřeno v pracovních dnech v době od 8 do12 hodin. V sobotu a v neděli je otevřeno od 9 do 13 hodin.

V tuto dobu je možné volat na telefonní číslo covid Infocentra 703 168 468.

Obecné dotazy k onemocnění covid je možné směrovat i na oficiální covidovou infolinku, kterou zřídilo MZ ČR 1221. Tato infolinka je v provozu v pracovních dnech v době od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

 

 

Důležité odkazy:

https://koronavirus.mzcr.cz

http://www.khsova.cz/